Szkółki Tenisowe

Tenis jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie - temu nikt nie zaprzeczy :)
Praktycznie w każdym tygodniu trwa jakiś turniej przez co każdy z nas potrafi wymienić chociaż kilka nazwisk gwiazd światowego czy krajowego formatu. Tenis to przede wszystkim jednak dobra zabawa i znakomity trening dla każdego niezależnie od wieku. Tenis to sport na całe życie, zawdzięcza to swoim tradycjom ale i temu, że przynosi za sobą niewiele kontuzji i pozwala na grę od najmłodszych do nieco starszych lat.

Szkółki tenisowe - zdjęcie grupowe

Jak pokazują lata praktyki i doświadczeń "Nauka poprzez zabawę" jest najskuteczniejsza. Jak inaczej zachęcić naszych najmłodszych do gry jeśli nie pokazując, że mogą spędzać czas razem ze swoimi rówieśnikami jednocześnie ucząc się tak ważnych elementów, które przydają się w dorosłym życiu:

  • pasja,
  • siła woli,
  • waleczność,
  • odwaga,
  • dyscyplina,
  • panowanie nad własnymi emocjami.

W naszych szkoleniach stawiamy na metodę Play and Stay rekomendowaną przez Międzynarodową Federację Tenisa ITF. Metoda ta pomija nudną formułę trenowania technicznych uderzeń aż do zmęczenia a pokazuje dzieciom, że tenis to przede wszystkim czysta przyjemność od samego początku kiedy uczymy jak serwować, zagrywać z woleja i grać z głębi kortu, wszystko po to aby utrzymać zainteresowanie tenisem na stałym, wysokim poziomie.

W trakcie naszych zajęć dopasowujemy wszystkie narzędzia do poziomu szkolenia. Od samego początku dobierając dzieci w niewielkie grupy 3-6 osobowe stawiamy na zrównoważony rozwój i rozwijanie nabytych umiejętności w harmonijny sposób. Odpowiednie wolniejsze piłki w różnych kolorach i mniejsze rozmiary kortów dają więcej czasu początkującym na odbicie piłki, czy odpowiednie ułożenie ciała do kolejnego uderzenia. Nie byłoby to możliwe na korcie standardowych rozmiarów i piłkach. Wolniejsze piłki ułatwiają poprawne serwowanie, rozgrywanie wymian i zdobywanie punktów.

Poprzez odpowiednie ćwiczenia pokazujemy, że tenis jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, kondycji czy stanu zdrowia. Można grać w tenisa jeśli tylko umie się serwować, odbijać piłkę i liczyć punkty. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć przygodę z tenisem w dowolnym wieku.
Każdy z naszych uczniów może sprawdzić swoje umiejętności podczas krótkich cyklicznych turniejów organizowanych przez korty Family Garden, bo rywalizacja pozwala się sprawdzić, podpatrzeć u innych pewne rozwiązania i czerpać radość z każdej wygranej piłki. Prowadzimy także zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci do 10 roku życia w soboty w ramach szkolenia, za odrabianie nieobecności.

Szkółki tenisowe - podziękowanie po grze

Na treningach zapewniamy odpowiedni sprzęt, od naszych uczniów wymagamy tylko strój sportowy wraz z butami i picie.
Zajęcia odbywają się minimum raz w tygodniu,1 godzinę zegarową. Organizujemy krótkie cykliczne turnieje dla wszystkich i mamy zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci do 10 roku życia w soboty w ramach szkolenia, za odrabianie nieobecności i nie tylko. Istnieje także możliwość przeprowadzenia indywidualnego treningu celem nadgonienia zaległości czy doszlifowania techniki.

Nasze grono trenerskie Marta Lebiedziewicz oraz Michał Kazimierczak to wykwalifikowana kadra posiadająca duże doświadczenie w prowadzeniu treningów dla każdego grona tenisistów jednocześnie dbająca zawsze o to, aby trening dostarczał odpowiedniego wysiłku fizycznego.

Serdecznie zapraszamy!

Informacje i zapisy

Pod numerem telefonu 888-275-069 lub 502-403-313
drogą e-mail: korty.familygarden@gmail.com
lub w biurze ośrodka Family Garden w Dołujach


facebook