Półkolonie letnie

Sportowe półkolonie, czas działać…

Jesteśmy organizatorem Półkolonii Letnich już od 7 lat! Nasz ośrodek położony jest w malowniczej okolicy, otoczony przyrodą i przygotowany pod względem bezpieczeństwa w trosce o zdrowie naszych pociech. Posiadamy niezbędne pozwolenia i protokoły na prowadzenie półkolonii na Naszym Ośrodku. Do Was Rodzice mamy ogromną prośbę, aby przed zapisaniem dziecka na turnus, wypełnić Kartę Kwalifikacyjną, która jest ważna dla nas ale przede wszystkim dla Kuratoriu Oświaty. 

 

Naszą misją jest profesjonalne szkolenie dzieci i rozpowszechnianie miłości do tenisa oraz zdrowego trybu życia. W trakcie półkolonii na dzieci czeka mnóstwo atrakcji takich jak: Treningi tenisa, treningi piłki nożnej, tenis stołowy, stoły do piłkarzyków i ping ponga, profesjonalny stół do cymbergaj, unihokej, gra w palanta, zajęcia plastyczne i kreatywne, trampoliny, zabawy i gry zespołowe, zawody i wieloboje sprawnościowe.
Przy każdej zabawie dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo, przestrzeganie zasad fair play oraz wszechstronny rozwój dziecka.  

Półkolonie letnie

Wiek uczestników

Półkolonie przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 5 – 13 lat. Na 12 uczestników przypada jeden opiekun posiadający niezbędne doświadczenie i kwalifikacje do opieki nad dziećmi w każdym wieku.

Czas trwania turnusu

Turnus trwa 5 dni (od poniedziałku do piątku). Opiekę nad dziećmi sprawujemy od 7.00 do 17.00, a zajęcia zaczynają się po śniadaniu

Dzień półkolonii w ośrodku Family Garden

0d godz. 7.00 do 9.00 – dzieci zjeżdżają się do Family Garden. Rodzice pemiętajcie, żeby dziecko miało ze sobą w plecaku buty sportowe, koszulkę, spodenki, skarpetki na przebranie i codziennie również kąpielówki i ręcznik - nikt nie wie jaka pogoda nam się trafi po obiedzie. Całą resztę zapewniamy. W pierwszym dniu turnusu dostają od nas naklejkę z imieniem i wybierają sobie szafkę. Już od początku staramy się złapać z nimi pozytywny kontakt i zaznajomić ich z nowym miejscem. W dniach następnych staramy się ich rozbudzić rywalizacją w gry planszowe lub stołowe, tworzeniem rysunków przy stole plastycznym, lub poprzez mini gry na naszych boiskach.

Półkolonie letnie9.00 – następuje zwołanie wszystkich na śniadanie, nie zapominając przy tym o higienie. Podczas posiłku, który jest w formie bufetu szwedzkiego, każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy również indywidualnie produkty dla tych osób, które mają nietolerancję na laktozę, gluten lub inne alergie.
 
Półkolonie letnie9.30 – po posiłku sprawdzamy listę obecności i przydzielamy grupy na odpowiednie zajęcia. Zawsze staramy się aby każda grupa, była dobrana ze sobą pod względem wieku, a najważniejsze nie rozdzielamy zażyłych znajomości. Wtedy najmłodsi czują się pewnie mając brata, siostrę, przyjaciela przy sobie.
 

Przed 10.00 – rusza cykl zajęć sportowych i plastyczno-kreatywnych. Zależy nam na tym, żeby na ćwiczeniach dzieci czuły się swobodnie. Dobieramy tak atrakcje i przydzielamy grupy do odpowiednich dyscyplin w ten sposób, żeby nie zmuszać i nie zrażać do wysiłku fizycznego. Po tych ponad 3 godzinach biegania, kończymy 1 cykl zajęć półkolonijnych.

Półkolonie letniePółkolonie letniePółkolonie letnie

Półkolonie letnie13.00 – po dokładnej higienie rąk, zasiadamy do obiadu. Na pierwszy rzut idzie zupa. Rozlewana i donoszona przez wychowawców, szczególnie dla tych najmłodszych. Po zjedzeniu zupy, nakładamy dzieciom drugie danie. A dla łakomczuchów są przewidziane nawet dokładki. Nie zapominamy również o alergikach, którzy maja posiłki przygotowywane przez firmę cateringową odpowiednio do potrzeb. I tu rodzice proszę o rozwagę, ponieważ zgłoszenie uczulenia nawet lekkiego wiąże się z posiłkiem, który może różnić się znacznie od menu, które dzieci bardzo sobie chwalą. Do zupy i surówki nie zmuszamy ale bardzo mocno zachęcamy. A talerza pełnego tak łatwo wrócić nie mogą.
 

13.30 po posiłku, następuje kwadrans spokoju i ułożenia się jedzenia w brzuchach. Jest to czas gdzie każdy może kupić sobie coś w naszym sklepiku i lodziarni.

Półkolonie letnie14.00 przechodzimy do drugiego cyklu zajęć. Część grup, idzie na zajęcia tematyczne sprzed obiadu, a część oddaje się luźnym grom i zabawom pod naszym okiem. Pogoda też ma tu ogromne znaczenie. Patrząc na to, że większość czasu spędzamy pod gołym niebem, na świeżym powietrzu, podczas upałów schładzamy się woda na różne sposoby. Jak jest pochmurnie, a chłodniej staramy się organizować czas w grupach. W porze deszczowej też się nie nudzimy. Pod naszymi dużymi namiotami, rywalizujemy ze sobą na różne sposoby bawiąc się każdy z każdym, młodszy ze starszym. To wtedy jest czas na wieloboje, olimpiady i podchody. 
 
Półkolonie letnieOkoło 16.00 – następuje czas rozjeżdżania się do domów rodzinnych. Dzieci są pouczone, ale też Wy Rodzice pamiętajcie, żeby zgłosić wyjście dziecka, do któregoś z naszych wychowawców. A jeżeli dzieci wychodzą z kimś znajomym, to będziemy na początku turnusu potrzebowali na to Waszej zgody.
 

Zapraszamy do galerii - zobaczcie jak bawiliśmy się w poprzednich latach!

Zapraszamy do zadawania pytań, nasz zespół pomoże Wam dokonać właściwego wyboru i uzyskać odpowiedzi na wszystkie trudne pytania. A wizyta na miejscu w ośrodku Family Garden, rzuci promień światła na ofertę, którą dla Państwa przygotowaliśmy

Zarezerwuj miejsce już dzisiaj – 888-275-069

 
Turnus 1: 24-28.06
Turnus 2: 01-05.07
Turnus 3: 08-12.07
Turnus 4: 15-19.07
Turnus 5: 22-26.07
Turnus 6: 29.07-02.08
Turnus 7: 05-09.08
Turnus 8: 12-16.08
Turnus 9: 19-23.08
Turnus 10: 26-30.08
 

Legenda

 

Dużo wolnych miejsc

 

Turnus zajęty w 30%

 

Turnus zajęty w 60%

 

Ostatnie wolne miejsca

 

Brak wolnych miejsc


Koszty

399 zł
359 zł
dla rodzeństw i byłych uczestników
349 zł
dla szkółkowiczów
Każdy kolejny turnus 15 zł taniej !!!
150 zł - zaliczka za półkolonie płatna podczas zapisywania dziecka na turnus
 

Karta Kwalifikacyjna 2019 - pobierz
Regulamin półkolonii w Family Garden 2019 - pobierz 

 Dane do przelewu:

 Korty Tenisowe Family Garden Michał Ankudowicz 
 ul. Daniela 19, 72-002 Dołuje

 ING Bank Śląski S.A.

 Nr konta: 33 1050 1559 1000 0092 3616 4282 

 Szczegółowe informacje i zapisy

Pod numerem telefonu 888-275-069 lub 502-403-313
drogą e-mail: korty.familygarden@gmail.com
lub w biurze ośrodka Family Garden w Dołujach

Półkolonie letnie - zamek dmuchany


facebook